Czy sprawdzasz swoje konto w banku przynajmniej raz w miesiącu? Skoro tak, to dlaczego nie interesujesz się swoim kontem w ZUS? To wiedza, która ma wpływ na naszą przyszłość. Konto w ZUS jest tak samo ważne jak to w banku. ZUS chce ubezpieczonym przybliżyć informacje o stanie konta ubezpieczonego (IoSKU) i ogłasza październik miesiącem ubezpieczonego.

Konto w ZUS tak samo ważne jak bankowe

Dla wygody klientów spotkania mogą odbywać się w miejscu pracy. Tym razem nie trzeba nigdzie jechać, wystarczy, że zakład pracy zwróci się do ZUS drogą e-mailową z taką propozycją.  W e-mailu należy wskazać dzień i godzinę wizyty, adres oraz orientacyjną liczbę osób, która weźmie udział w spotkaniu.

Tegoroczne Dni Ubezpieczonego poświęcone są trzem blokom tematycznym: indywidualnemu kontu w ZUS, elektronicznym zwolnieniom lekarskim oraz świadomemu wyborowi momentu przejścia na emeryturę.

Podczas spotkania pracownicy ZUS objaśnią wszystkie zapisy w IoSKU. Krok po kroku pokażą,  jak pracownik może sprawdzić, że są za niego opłacane składki. Wskażą, z jakich świadczeń skorzystają ubezpieczeni, np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy. Wyjaśnią też, kiedy środki z subkonta wypłacane są bliskim i pokażą jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez Internet.

Spotkanie będzie służyło także temu, by wyjaśnić na podstawie jakich danych na koncie i subkoncie obliczana jest emeryturę, co więcej zaprezentowane zostanie też użycie kalkulatora emerytalnego. To dzięki niemu ubezpieczony może samodzielnie wyliczyć prognozowaną wysokość emerytury.

W związku z tym, że od 1 grudnia obowiązywać będzie już tylko elektroniczna forma zwolnienia lekarskiego, pracownicy ZUS przedstawią korzyści e-ZLA dla płatnika i pracownika. Będzie też możliwość założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Chcemy, aby ubezpieczeni oprócz tego, że są najliczniejszą grupą naszych klientów, byli przede wszystkim grupą najbardziej świadomą swoich praw i obowiązków.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Zainteresowane firmy z terenu I Oddziału ZUS w Poznaniu, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podlegające pod II Oddział ZUS w Poznaniu -Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z Rawicza, Gostynia, Leszna, Kościana i Wolsztyna -Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z Kalisza - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ostrowa Wlkp., Jarocina, Kępna, Krotoszyna, Ostrzeszowa i Pleszewa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a firmy z terenu pilskiego oddziału ZUS - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..                        

 

Marlena Nowicka

regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce