To, co jeszcze niedawno było w sferze marzeń, w minionym weekend stało się faktem. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaowocował zebraniem 102 718, 18 złotych, co stanowi nowy rekord 29-letniej historii orkiestrowego grania na terenie Gminy i Miasta Witkowo. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny wyniósł 78 776, 42 zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielotygodniowe przygotowania poczynione przez Sztab WOŚP Witkowo #6934. Stworzenie wydarzenia z tak dużym rozmachem to efekt zaangażowania szeregu firm, instytucji, a nawet osób prywatnych, których wsparcie na wielu płaszczyznach dało wyjątkowy efekt. Tegoroczny Finał, którego głównymi współorganizatorami byli również Samorząd Gminy i Miasta Witkowo oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji podzielono na trzy dni.

dsc 5139 small

26 stycznia muzycznym przedsmakiem 32. Finału WOŚP był koncert zespołu Discopogo, który zagościł na deskach Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka.

 dsc 4238 large small

dsc 4235 large smallvv

 

Nazajutrz w Sali widowiskowej CK od południa do wieczora swoje artystyczne umiejętności prezentowały dzieci, młodzież i dorośli z placówek oświatowych z terenu Gminy Witkowo oraz sekcji Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Chwilą wytchnienia od wokalnych i tanecznych wrażeń były bloki licytacji, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

dsc 4416 smallxxx

dsc 4388 smallgg

dsc 4498 smallhh

W holu zadbano również o poczęstunek w postaci słodkości oraz gorących napojów. Ponadto w sobotę już po raz piąty Witkowo stało się jednym z przystanków Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy organizowanego w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

dsc 4268 small.

Biegacze z Gniezna pokonali ponad 300 km, a metą ich niezwykłej inicjatywy było studio WOŚP w Warszawie, gdzie przywitał ich Jerzy Owsiak.

dsc 4304 smallx

Punktem kulminacyjnym orkiestry w witkowskim wydaniu był niedzielny Finał w hal widowiskowo-sportowej przy ulicy Czerniejewskiej, gdzie przygotowano bardzo bogaty program w postaci dmuchanych zamków, warsztatów plastycznych, loterii, zawodów strzeleckich, zabaw dla dzieci oraz stoisk gastronomicznych, o które zadbały miejscowe organizacje, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, czy straże pożarne.

dsc 4764 smallddd

dsc 4623 smallc

dsc 4624 small

dsc 4635 smallx

 

dsc 4660 smallccc

dsc 4758 smallc

 

dsc 4666 small

dsc 5068 small

 

dsc 5099 smallJednym z głównych punktów drugiej części witkowskiego Finału była zabawa „WOŚP – gra o wszystko”, polegająca na wykonywaniu konkurencji rekreacyjno-ruchowych. Na starcie zmagań „z przymrużeniem oka” stanęło pięć drużyn: Akademia Futbolu 92, Akademia Karate Besuto, Radni Rady Miejskiej w Witkowie, Witkowska Liga Halowa oraz GKS Vitcovia Witkowo. Uczestnicy zmierzyli się m.in. z biegiem w alkogoglach, wyścigiem na nartach, przeciąganiem liny czy wyścigiem z taczkami.

dsc 4697 small

dsc 4872 small

dsc 4684 small

W duchu rywalizacji „Fair play”, śmiechu i świetnej zabawy zwyciężyła Reprezentacja Witkowskiej Ligi Halowej, wyprzedzając kolejno Akademię Futbolu 92, Radnych Rady Miejskiej w Witkowie, Akademię Karate Besuto oraz GKS Vitcovię Witkowo. Na każdą z drużyn czekały pamiątkowe puchary.

dsc 4981 small

Nie lada gratką dla tłumów uczestników były licytacje. Na długiej liście prezentów ofiarowanych przez wielu darczyńców byłby m.in. vouchery na różnorakie usługi, złote serduszka, biżuteria, dzień w roli burmistrza Witkowa, nagrody rzeczowe oraz akcesoria sportowe – w tym lekkoatletki Martyny Galant, żużlowca Norberta Krakowiaka czy Sebastiana Szymańskiego – Reprezentanta Polski w piłce nożnej. Kiedy w hali toczono zmagania o kolejne fanty w ramach licytacji, na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 2 im. Lotnictwa Polskiego można było skorzystać z kąpieli z morsami, gorących wód w balii, grochówki, czy dań z grilla.

dsc 5173 small

dsc 5182 small

dsc 5202 small

dsc 4952 small

dsc 5040 small

dsc 5122 small

Zwieńczeniem niedzieli pełnej atrakcji było światełko do nieba składające się z rac oraz efektów pirotechnicznych, o których odpalenie oraz bezpieczeństwo zadbali strażacy. Wszystko to w towarzystwie tańca z flagami WOŚP w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie.

dsc 5323 small

dsc 5307 small

dsc 5316 small

dsc 5324 small

Organizatorzy 32. Finału WOŚP w Witkowie na czele z Szefową Sztabu Wiesławą Kotecką oraz Burmistrzem Marianem Gadzińskim dziękują za pomoc w organizacji oraz ogromne wsparcie niezliczonego grona sponsorów, partnerów i ludzi dobrej woli. Bez nich tak znakomite wydarzenie nie byłoby możliwe

dsc 5338 small

 Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć:

Piątek i I dzień - https://www.witkowo.pl/galeria

II dzień - https://www.witkowo.pl/galeria/