18 września 2023 r. w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie odbyło się spotkanie w ramach trwających konsultacji społecznych opracowanego projektu „Strategii rozwoju ponadlokalnego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Gniezna do roku 2030”.

W spotkaniu uczestniczył Marian Gadziński – Burmistrz Gminy i Miasta w Witkowie, Dariusz Jankowski – Zastępca Burmistrza Trzemeszna wraz z pracownikami, Juliusz Trojanowski – Dyrektor Biura ZIT Gniezno, Radni Rady Miejskiej w Witkowie oraz zainteresowani przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Gminy. Moderatorem spotkania był Maciej Kolczyński – doradca partnerstw – przedstawiciel Związku Miast Polskich oraz współautor wspomnianego dokumentu.

w img 4490rere

Projekt Strategii to wynik współpracy oraz udziału wszystkich samorządów z terenu powiatu gnieźnieńskiego w projekcie pn. Centrum Wsparcia Doradczego Plus, realizowanym przez Związek Miast Polskich, na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach powołanego Stowarzyszenia ZIT Gniezno. W przyszłości dokument zostanie wykorzystany przez Partnerstwo w planowaniu wspólnych projektów, zmieniających obszar wszystkich Gmin z terenu naszego powiatu.

Podczas spotkania umówiono najistotniejsze kwestie związane z  opracowanym dokumentem. Podjęto również dyskusję o najważniejszych działaniach dla naszej społeczności w najbliższych latach.

Uwagi do zapisów Strategii lub propozycje zmian można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w terminie do 9 października 2023 r.