Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, w związku ze wstępnymi ustaleniami z firmą RECYKL Organizacja Odzysku S.A. z siedzibą w Śremie, informuje, że Gmina i Miasto Witkowo planuje w 2023 roku przeprowadzić dla rolników odpłatną zbiórkę zużytych opon wykorzystywanych w działalności rolniczej. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie wstępnej inwentaryzacji tych odpadów.

Zbiórka zużytych opon wykorzystywanych w działalności rolniczej

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do zainteresowanych rolników, którzy chcieliby usunąć ze swojego gospodarstwa zużyte opony o podanie informacji do Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie o ilości i masie posiadanych odpadów zużytych opon.

Po oszacowaniu ilości i masy zużytych opon firma RECYKL Organizacja Odzysku S.A. określi koszty ich odbioru i termin przeprowadzenia zbiórki, o czym zainteresowani rolnicy zostaną powiadomieni. Zużyte opony rolnicy będą zobowiązani dostarczyć własnym transportem do miejsca wskazanego przez Gminę Witkowo.

Zbiórka zużytych opon będzie prowadzona w przypadku zebrania minimum 5 ton opon z terenu Gminy Witkowo i na warunkach określonych przez firmę RECYKL Organizacja Odzysku S.A., w tym warunkach płatności przez osoby oddające opony.

Informacje o ilościach zużytych opon wykorzystywanych w działalności rolniczej należy zgłaszać do Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie w terminie do dnia 26 czerwca 2023 r. osobiście, telefoniczne pod nr telefonu (61) 477 77 38 lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo

/-/ Marian Gadziński