Dobiegła końca druga edycja akcji „Zostań Burmistrzem Witkowa na jeden dzień”, w którym głównym bohaterem był 19-letni Rafał Kupaj. Mieszkaniec Ruchocinka wylicytował „fotel” witkowskiego włodarza podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

w dsc 1589qqq

Wizytę w witkowskim magistracie, która odbyła się 21 marca, zainaugurowało spotkanie z Marianem Gadzińskim. Podczas rozmowy Burmistrz zgłębił uczniowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie specyfikę funkcjonowania miejscowego samorządu.

w dsc 1577sgsgs

Następnie Rafał uczestniczył w obradach kierowników poszczególnych referatów Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie.

w dsc 1600zxv

W dalszej kolejności „nowy Burmistrz” gościł w Przedszkolu Miejskim „Bajka” przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, gdzie wręczył nagrody w konkursie „Kolorowa Skarpetka z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa”.

w dsc 1652xxxv

w dsc 1677gg

Ponadto w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Marka Wiatrowskiego z bliska przyjrzał się działalności wybranych instytucji podległych samorządowi. Na zakończenie otrzymał zestaw upominków ufundowanych przez witkowski magistrat.

w dsc 1681sssff

Władze Witkowa zapowiedziały już kontynuację akcji „Zostań Burmistrzem Witkowa na jeden dzień”, która będzie wspierać w ten sposób wybrane charytatywne inicjatywy.