Jacek Dróżdż – Prezes Instytutu Dziedzictwa Historii Sportu gościł w ostatnim czasie w Urzędzie Gminy i Miasta w Witkowie, gdzie spotkał się z Burmistrzem Marianem Gadzińskim. Wizyta była związana z wydaniem książki „Czterdzieści lat minęło. Historia medali z 1980 roku”. Publikacja opowiada o wydarzeniach z 1980 roku, kiedy Start Gniezno zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu - jedyny jak dotąd medal w tej kategorii gnieźnieńskiej drużyny. Z uwagi na bardzo dużą rzeszę witkowskich kibiców żużla, w projekt w roli mecenasa włączył się również Samorząd Gminy i Miasta Witkowo.

w dsc 9701ss

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami klubowego fotografa Zdzisława Stoltmana, większość zdjęć nie była dotychczas nigdzie publikowana.

Z perspektywy wiernych fanów gnieźnieńskiej drużyny jest to prawdziwy pamiętnik z tamtych lat. Książka jest swoistym wehikułem czasu, dzięki, któremu poznamy jak wykuwano na torze wielką historię Startu Gniezno.

Zachęcamy do nabycia książki za pośrednictwem strony: https://allegro.pl/oferta/czterdziesci-lat-minelo-ksiazka-start-gniezno-12975325415

w dsc 9708A