Trwa akcja „Szafowanie” zainicjowana i prowadzona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Witkowie. Jej celem jest zbiórka zbędnych ubrań oraz rzeczy, które w dużej mierze trafią do ludzi potrzebujących z krajów afrykańskich. Charakterystyczne pojemniki na ubrania znajdują się w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy i Miasta Witkowo.w osp1234sssgsgsgs
Do inicjatywy włączyły się następujące placówki: Przedszkole Miejskie ,,Bajka" w Witkowie, Niepubliczne Przedszkole ,,Bajkowy Świat" - Alicja Matysiak w Witkowie, OSP Skorzęcin, ZSPWitkowo, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, Laboratorium Malucha, Językowe Przedszkole Mali Odkrywcy.
 
Aktualny harmonogram odbiorów na terenach wiejskich: Małachowo Szemborowice, Małachowo Kępe, Małachowo Wierzbiczany, Małachowo Złych Miejsc (20.01 od godz. 17:00), Mąkownica, Ruchocin, Ruchocinek (21.01 od godz. 9:00), Czajki, Mielżyn, Góry, Jaworowo, Odrowąż, Gorzykowo, Malenin, Królewiec (28.01 od godz. 9:00), Folwark, Piaski, Witkówko, Krzyżówka (4.02 od godz. 9:00), Kołaczkowo, Wierzchowiska, Kamionka, Ćwierdzin (11.02 od godz. 9:00).
w osp123fbs