„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie się sobie przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku” – słowa te idealnie oddają istotę Jubileuszu 50 i 60-lecia małżeństw z terenu Gminy i Miasta Witkowo.

Gody2021

W tym roku Jubileusz Złotych Godów obchodzą:

 1. Grażyna i Stefan Czmurowie
 2. Teresa i Józef Głowaccy
 3. Halina i Włodzimierz Guziołkowie
 4. Zofia i Sławomir Gwiazda
 5. Elżbieta i Jan Janiakowie
 6. Maria i Czesław Kozłowscy
 7. Urszula i Stanisław Michno
 8. Bogdana i Jerzy Mikołajczakowie
 9. Wanda i Kazimierz Nowakowie
 10. Maria i Zygmunt Perwińscy
 11. Janina i Florian Przybylińscy
 12. Stanisława i Stanisław Skweresowie
 13. Maria i Marian Stasiakowie
 14. Maria i Marian Swatowie
 15. Irena i Ryszard Tabaczkowie
 16. Wanda i Izydor Topolscy
 17. Kazimiera i Stanisław Zychowie

Jubileusz Diamentowych Godów obchodzą:

 1. Teresa i Stefan Banaszakowie
 2. Jadwiga i Edmund Krupowie
 3. Barbara i Stefan Skudzawscy
 4. Ludwika i Andrzej Stube
 5. Jolenta i Franciszek Wareńczakowie

19 listopada br. Samorząd Gminy i Miasta przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizował na cześć Jubilatów wydarzenie, które zapoczątkowano w Witkowie ponad dwie dekady temu. Kolejną odsłonę wyjątkowej inicjatywy zainaugurowała Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja koncelebrowana przez Proboszcza ks. Kanonika dr. hab. Franciszka Jabłońskiego oraz ks. Jana Dobrzyńskiego – Proboszcza parafii pw. św. Marcina w Ostrowitem Prymasowskim.

Gody20211

Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie, gdzie małżeńskie oddanie, pracowitość, trud oraz poświęcenie doceniły władze Gminy i Miasta Witkowo. Medale Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie.”, listy gratulacyjne oraz symboliczną różę Szanownym Jubilatom wręczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński, jego Zastępca Marek Wiatrowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jóźwik. W wydarzeniu Samorząd Witkowa reprezentowali również: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Walczak i Renata Robaszkiewicz, Sekretarz, a jednocześnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Wentland, Skarbnik Halina Rzepecka oraz Tomasz Radacz – dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

- Jubileusz zawarcia małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, chociaż wiele bywa w życiu przeciwności. W dzisiejszych czasach jest to wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń (…) – podkreślał Burmistrz Marian Gadziński.

Gody19listopada

Złote i Diamentowe Gody uświetnił koncert Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi”, po którym uczestnicy uroczystości zasiedli do stołów zastawionych słodkościami, wśród których królował okolicznościowy tort.

Gody19listopada3

Z okazji Jubileuszu pożycia małżeńskiego, raz jeszcze gratulujemy wspólnie przeżytych chwil i życzymy kolejnych lat w zdrowiu, szacunku i miłości.