15 grudnia 2020 r. zakończyła się rzeczowa realizacja projektu pn. „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU, działanie: „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych – WiFi4EU, działanie 1-2018/009534-034271. Zadanie polegało na uruchomieniu bezpłatnych punktów Wi-Fi na terenie miasta Witkowa w 12 wybranych lokalizacjach, które sią najczęściej odwiedzane przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających naszą Gminę.

Darmowe Hot-Spoty w Witkowie

I tak miejscami z bezpłatnym dostępem do Internetu, w których zamontowano instalacje wewnętrzne są:  Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Witkowo, Sala Historii, Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Czerniejewskiej.

Instalacje zewnętrzne zostały zamontowane w następujących lokalizacjach: kompleks boisk sportowych „ORLIK” przy ul. Wrzesińskiej, boisko wielofunkcyjne przy ul. Czerniejewskiej, Ogródek Jordanowski przy ul. Poznańskiej, Skwer im. Stanisława Gaworzewskiego, przy ul. Park Kościuszki, na ulicy: Stary Rynek, Nowej oraz na ulicy Jana Pawła II (na terenie placu targowego). Wykonawcą prac była spółka Konwerga sp. z o.o. z Poznania. Zadanie jest finansowane przez Komisję Europejską w wysokości 15 000 euro.

Głównym celem zrealizowanego projektu jest zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym Gminę Witkowo dostępu do wysokiej jakości Internetu, poprzez bezpłatne WiFi w miejscach użyteczności publicznej, takie jak parki, place, urzędy czy biblioteki.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu WiFi4EU należy połączyć się będąc w zasięgu sieci WiFi o nazwie „WiFi4EU”.  

Darmowe Hot-Spoty w Witkowie

 

Darmowe Hot-Spoty w Witkowie