Od 4 do 8 stycznia 36 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie uczestniczyło w I turnusie półkolonii w ramach ferii zimowych. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym  programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym.Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji,  zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Półkolonie zimowe

Półkolonie zimowe

Pierwszego dnia uczniowie skorzystali z wielu rozrywek m.in. zajęcia taneczne; warsztaty plastyczne; gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia fitness.

Drugiego dnia półkoloniści wyruszyli na wycieczkę autokarową do Stanicy Myśliwskiej w Skorzęcinie oraz do Powidza. W Stanicy Myśliwskiej członek Koła Łowieckiego Łoś przeprowadził pogadankę na temat życia ptaków w okresie zimy. Uczestnicy wyprawy do lasu wzięli udział w konkursie plastycznym -"Ptaki zimą" oraz w konkursie "Zwierzęta zamieszkujące nasze lasy". Na zakończenie odbyli spacer po lesie z dokarmianiem ptaków oraz  wysłuchali koncertu na rogu - hejnałów myśliwskich. Natomiast w Powidzu uczniowie obserwowali pogodę oraz ptactwo zimą. Oglądali makiety ryb, które można spotkać w Jeziorze Powidzkim. Po obiedzie wszystkie dzieci wyruszyły "Do krainy baśni ". Przypominano sobie losy bohaterów, a zabawy dramowe i wykreślanki jeszcze bardziej pozwoliły poczuć magiczny klimat baśni. Wystawa prac plastycznych zakończyła to wspaniałe spotkanie.

Półkolonie zimowe

Półkolonie zimowe

Trzeci dzień dla uczestników półkolonii to rywalizacje sportowe. Półkoloniści zmagali się w konkurencjach sportowych "W mini spartakiadzie sportowej" w hali sportowej ale także rywalizowali na świeżym powietrzu lepiąc bałwany. Poznali sporty zimowe oraz znanych sportowców, którzy wpisali się w historię Polski. Śpiewali piosenki o tematyce zimowej. Bawili się ścianą interaktywną,innowacyjnym urządzeniem interaktywnym połączonym wirtualną rozrywką z elementami sportu i dobrej zabawy.

Półkolonie zimowe

Półkolonie zimowe

Ostatni dzień I turnusu półkolonii dzieci spędziły na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej zimowej aury. Oczywiście nie zabrakło bitwy na śnieżki. Uczniowie skorzystali również z zajęć przygotowanych przez panią Beatę Szkudlarek w bibliotece publicznej. Po smacznym obiedzie i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki autokarowej udaliśmy się na wycieczkę do Pawłowa do żywej  szopki. Zwierzęta były zachwycone, gdyż dzieci chętnie je dokarmiały. Tak zakończył się pierwszy tydzień półkolonii. Było świetnie.

Półkolonie zimowe

Półkolonie zimowe

Współorganizatorami zimowego wypoczynku jest Urząd Gminy i Miasta w Witkowie oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Witkowie

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku i oglądania galerii zdjęć z półkolonii : https://www.facebook.com/sp1.witkowo