Zespół ds. edukacji ekologicznej Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na XI edycję konferencji z cyklu „Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”

Temat przewodni tegorocznej edycji: „Zasoby ukryte w Ziemi, które chronić chcemy”

Termin: 17.10.2019 r.

Miejsce konferencji: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kleczewie, ul. Aleja 600-lecia 33, 62-540 Kleczew

„Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”„Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”

W tegorocznej edycji mówiąc o zasobach, które kryje ziemia, chcemy poruszyć nie tylko zagadnienia przyrodnicze, które w pierwszej kolejności nasuwają się na myśl czytając tytuł konferencji, pragniemy omówić też zagadnienia z obszaru paleologii, geologii, paleobiologii oraz archeologii.

Obszar Powidzkiego Parku Krajobrazowego i okolic, to teren, na którym dokonano licznych eksploracji w tych dziedzinach, jednakże informacje o tym docierają do stosunkowo wąskiego grona zainteresowanych osób. Już od dziesięciu lat nasza konferencja stawia sobie za cel popularyzowanie wiedzy wśród zróżnicowanego grona odbiorów.  Wzorem lat ubiegłych na konferencję zapraszamy przedstawicieli świata nauki, środowisk samorządowych i oświatowych, lokalnych liderów stowarzyszeń i organizacji. Na konferencji obecni będą też nauczyciele i uczniowie, którzy dalej przekazują zdobytą wiedzę młodemu pokoleniu.

Pragniemy również, szerzyć wiedzę o zmianach klimatu i związanych z nią zmianach flory oraz fauny oraz kultur i osadnictwa ludności na naszym obszarze, informacje te odkrywają przed nami między innymi zasoby ukryte wcześniej w osadach, które eksplorują archeolodzy, geolodzy, paleontolodzy.

Planowane wystąpienia mogą poruszać następujące zagadnienia:

- wody podziemne i powierzchniowe (związek ze zmianami klimatu teraz i dawniej)

- zasoby wodne Wielkopolski w kontekście zmian klimatu i działalności przemysłowej

- prehistoria obszaru Powidzkiego Parku Krajobrazowego i okolic (dawne, kultury, osady, ślady działalności)

- cenne znaleziska paleontologiczne (w tym szczątki kostne dużych ssaków plejstoceńskich)

- dawne kultury i metody ich badań na obszarze Powidzkiego parku Krajobrazowego i okolic (np. archeologia podwodna)

Ze względu na popularnonaukowy charakter konferencji do współpracy zapraszamy wszystkich zainteresowanych, propozycje wystąpień (od 10 - 20 min) wraz z kilkuzdaniowym abstraktem oraz propozycje posterów (planowana jest też sesja posterowa) prosimy przesyłać na zamieszczonym poniżej formularzu zgłoszeniowym.

Po zebraniu zgłoszeń, do 25 września 2019 r. pojawi się kolejny komunikat ze szczegółami wystąpień. Zapraszamy serdecznie do współpracy w ramach XI edycji konferencji z cyklu Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”

Temat przewodni tegorocznej edycji:

„Zasoby ukryte w Ziemi, które chronić chcemy”

Liczymy na zainteresowanie Państwa tematyką konferencji, zapraszamy do zgłaszania swojego udziału. Szczególnie zachęcamy do zgłoszenia wystąpienia (10-20 min.) lub posteru, którego tematyka nawiązuje do tematu przewodniego.

 Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych jej tematyką, zarówno reprezentujących środowisko naukowców, leśników, samorządowców i pasjonatów.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń, nie później niż do 25.09.2019 r., na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W tytule zgłoszenia prosimy wpisać: XI Konferencja ZGPPK.  

Z poważaniem w imieniu komitetu organizacyjnego

/-/ dr Marzena Fedorowicz

 

W kwestiach dotyczących wystąpień w konferencji osobą wyznaczoną do kontaktu jest Pani dr Marzena Fedorowicz – przewodnicząca zespołu ds. edukacji ekologicznej ZGPPK (tel. 607478528, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy