29 czerwca br. w miejscowości Ruchocinek miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego w ramach realizacji projektu pn. Nie daj się oszukać „na wnuczka”. W spotkaniu uczestniczył Marian Gadziński – Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo wraz z Eugeniuszem Czaplickim – Radnym Rady Miejskiej w Witkowie, Marzena Szczepańska i Kamilla Sikorska – Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z Ruchocinka i Mielżyna oraz przedstawicielki poszczególnych kół.

w dsc 3517gggg

Nie daj się oszukać na wnuczka

Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

Podczas wizyty miało miejsce podpisanie umów darowizny oraz przekazanie zakupionego w ramach realizacji ww. projektu sprzętu.    

Do Koła Gospodyń Wiejskich w Ruchocinku trafił serwis kawowy, kuchenka gazowo-elektryczną, robot kuchenny (planetarny) oraz kanka (bańka) do przechowywania płynnych produktów spożywczych.

w dsc 3500rrr

Natomiast zaplecze Koła Gospodyń Wiejskich w Mielżynie powiększyło się o patelnię elektryczną, parasol przeciwsłoneczny (gastronomiczny) oraz opiekacz elektryczny.

w dsc 3508weww

Zakupione sprzęty zostaną wykorzystane podczas festynów organizowanych przez wspomniane Koła dla mieszkańców o tematyce cyberprzestępczości (cyberbezpieczeństwa), oszustw, lichwy oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z których pierwszy planowany jest już 1 lipca w Ruchocinku. Kolejny festyn organizowany przez KGW w Mielżynie odbędzie się 26 sierpnia br.

Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Łączny koszt zakupionego sprzętu to kwota 6.527,65 zł. Kwota pochodząca z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości wynosi 5.400,00 zł, natomiast kwota 1.127,65 zł stanowi środki własne Gminy i Miasta Witkowo.

Całe zadanie zostanie zrealizowane w terminie do 30 września 2023 r.