W piątkowe popołudnie, 24 stycznia sala widowiskowa Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie zapełniła się mieszkańcami Gminy Witkowo, którzy skorzystali z zaproszenia Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, Pana Mariana Gadzińskiego do wysłuchania i obejrzenia Noworocznego Koncertu.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Katarzyna Zawada to absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Z wykształcenia również pianistka. Laureatka wielu konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych zarówno wokalnych, jak i pianistycznych.

Zdobywczyni Złotej Eurydyki – I miejsca podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, Moskwa 2015. Licznie zgromadzona publiczność podczas dwóch koncertów, miała prawdziwą ucztę muzyczną, gdyż występ artystki w autorskim programie poświęconym pamięci Anny Jantar, wywarł na słuchaczach ogromne wrażenie. Czas między kolejnymi częściami koncertu wypełniał towarzyszący wokalistce ojciec Andrzej Zawada, który opowiadał o życiu Anny Jantar, co jeszcze bardziej przybliżyło zebranym jej postać.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny Jantar jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”... i wiele innych. Wokalistka jest obdarzona anielskim i jakże podobnym do „oryginału” głosem. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, słuchacze wyrażali swój zachwyt i szacunek oklaskując na stojąco oraz zapraszali wykonawczynię na bis. A niektórym nawet zakręciła się łezka w oku.

Występ bardzo wzruszył wszystkich słuchaczy niezależnie od wieku – zarówno tych, którzy pamiętają Annę Jantar, jak i młodych, którzy może o tej piosenkarce słyszeli po raz pierwszy.

Koncert Noworoczny

Na zakończenie koncertów głos zabrali włodarze: Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, Pan Marian Gadziński a także jego zastępca Pan Marek Wiatrowski, którzy podziękowali artystce za piękny występ.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Dziękujemy Katarzynie Zawadzie, która zaszczyciła nas swoją obecnością i podarowała niezapomniane popołudnie oraz wieczór.

Zapraszamy do galerii