Gmina i Miasto Witkowo po raz kolejny znalazła się w gronie samorządów z Wielkopolski, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na realizację w 2020 roku przewozów pasażerskich na terenie Gminy i Miasta Witkowo.

przewozy 2019 01

23 grudnia w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Marek Wiatrowski – Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo podpisał umowę z Łukaszem Mikołajczykiem – Wojewodą Wielkopolskim na dofinansowanie przewozów na trasie: Wiekowo – Małachowo-Złych Miejsc, Mielżyn – Witkowo, Królewiec – Witkowo i z powrotem.

przewozy 2019 02

Operatorem na trasie Wiekowo – Małachowo-Złych Miejsc będzie spółka EUROMATPOL Sp. z o.o. z Budzisławia Kościelnego. Przewoźnikiem na trasie Mielżyn – Witkowo będzie firma AUTOBUSOWE USŁUGI PRZEWOZOWE „JAH” Janusz Mroziński z Mielżyna, natomiast na trasie Królewiec – Witkowo będzie Firma Transportowa „WA-MA” Maciej Walicki z Pyzdr.

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej zapewnia dofinansowanie na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Program, służy likwidacji problemu wykluczenia społecznego i redukcji tzw. białych plam komunikacyjnych.