w dsc00755

15 listopada dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Otwarte Strefy Aktywności w miejscowości Gorzykowo i Witkowo”, związanego z utworzeniem wielofunkcyjnych obiektów sportowych na terenie Stadionu Miejskiego w Witkowie oraz przy świetlicy wiejskiej w Gorzykowie.

Projekt został wybrany do dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach zadania wykonano nasadzenia roślin ozdobnych i urządzono strefy relaksu oraz siłownie plenerowe składające się
z urządzeń: prostownika pleców, biegacza, jeźdźca, rowerka, orbitreka i surfera. Place zabaw dla dzieci wyposażono w karuzelę, ważkę, kiwak, zestaw wspinaczkowy i zestaw sprawnościowy. Dodatkowo na zagospodarowanym terenie zamontowano stoły do gry w szachy i w piłkarzyki, ławki parkowe, kosze na śmieci, a także stojaki na rowery.

w dsc00757

Pod urządzeniami zabawowymi wykonano nawierzchnie bezpieczne – piasek, natomiast pod urządzeniami siłowni zewnętrznej nawierzchnie mineralne (serpentynit).

Łączna wartość całego zadania to kwota 262 742,86 zł. Dofinansowanie oscyluje na poziomie 50% i wyniesie 100 000,00 zł. Wykonawcą robót była spółka „Kerria” z Koła.