Rekordową frekwencją w postaci 180 dzieci cieszył się Wielkanocny Turniej Klas I-III Szkół Podstawowych, który 24 marca zagościł w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Czerniejewskiej. Dziewiętnastą odsłonę wielkanocnej zabawy przygotowali: Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

w g dsc 1501vvv

Turniej rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, który życzył małym sportowcom wspaniałej zabaw oraz zasłużonego odpoczynku w nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. Corocznej tradycji dotrzymali też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego, którzy złożyli na ręce Burmistrza, jego Zastępcy Marka Wiatrowskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Jóźwika prezenty w formie świątecznych stroików.

w g dsc 1614ggg

Zabawę poprzez sport poprzedził występ artystyczny uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 oraz profesjonalna rozgrzewka w rytmach zumby przeprowadzona przez Kamilę Russek – absolwentkę Szkoły Podstawowej nr 2.

w g dsc 1618hhh

Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba 180 dzieci ze wszystkich czterech szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Gminy Witkowo. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord frekwencji został ustanowiony przed rokiem i wynosił 150 uczestników.

w g dsc 1565hhhh

Młodzi sportowcy mieli za zadanie zmierzyć się z konkurencjami, które przygotowano dla poszczególnych kategorii wiekowych z podziałem na klasy I, II i III. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 przy wsparciu zgranej drużyny wolontariuszy. Na liście konkurencji znalazły się m.in.: slalom matematyczny, tor przeszkód, wyścig „wieszania prania”, zbieranie jajek w parach, zakładanie kartonów, czy slalom między „hula-hop”.

w g dsc 1654gg

Oprócz konkurencji rekreacyjno-sprawnościowych zorganizowano także Turniej Strzelecki, nad którego przygotowaniem i przeprowadzeniem czuwało Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie.

w g dsc 1739hhh

W holu na tłumy czekały inicjatywy towarzyszące: kiermasz ozdób wielkanocnych, strefa słodkości, stoisko z watą cukrową, popcornem, czy zabawkami.

w g dsc 1695hhh

Na zakończenie na najmłodszych sportowców czekały medale, cukierki, specjalnie przygotowane paczki oraz vouchery na sprzęt sportowy dla szkół.

w dsc 1680fff

Samorząd Gminy i Miasta Witkowo dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu Turnieju. Dziękujemy drużynie nauczycieli wychowania fizycznego na czele z Czesławem Nowaczykiem za opracowanie, przygotowanie i sprawny przebieg konkurencji sportowych,  wokalistkom za oprawę artystyczną, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu za zorganizowanie zawodów strzeleckich, wystawcom za prezentacje swoich dzieł oraz Radom Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa oraz Przedszkola Miejskiego „Bajka” za zapewnienie słodkiej oferty gastronomicznej.

w g dsc 1873ggg

Osobne podziękowanie kierujemy również do „Zajączków Wielkanocnych”, których obecność umilała czas i dodała wyjątkowej oprawy całemu Przedsięwzięciu. Do zobaczenia za rok. 

w g dsc 1908fff

 Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia: https://www.witkowo.pl/galeria/event/XIXWielkanocnyTurniejKlasI-III

w g dsc 1793ggg