O tym, że Witkowo ma sportowe DNA ponownie przekonaliśmy się 23 listopada podziwiając fantastyczne widowisko w postaci Półfinału Pucharu Polski w futsalu na szczeblu Wielkopolskim. Gospodarzem, a jednocześnie głównym partnerem tego spotkania był Samorząd Gminy i Miasta Witkowo przy wsparciu Zarządu Witkowskiej Ligi Halowej, Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz firmy VOX. Salon drzwi i podłóg w Gnieźnie.

w img 8427 edited s

Witkowo reprezentowała drużyna Syljar Symix AutoGniezno występująca na co dzień w Witkowskiej Lidze Halowej. Ich przeciwnikami był zespół Calcio Wągrowiec – ubiegłoroczny triumfator Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskim.

w img 8479 edited ssss

Zanim wybrzmiał długo wyczekiwany pierwszy gwizdek, środowe wydarzenie zainaugurował Patron Honorowy Meczu Burmistrz Gmin i Miasta Witkowo Marian Gadziński. Tuż po rozpoczęciu tłumnie zgromadzeni kibice mieli okazję zobaczyć prezentację obydwu drużyn, której towarzyszyła muzyka oraz efekty pirotechniczne.

w img 8726 edited s

W emocjonującym spotkaniu w regulaminowym czasie padł remis 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych.

w img 8596 edited sa

Nasi reprezentacji przegrali dopiero po serii 11 rzutów karnych. Nagrodą za wspaniałą postawę były gromkie brawa, które zgotowała im witkowska publiczność. Gratulujemy świetnej postawy i godnego reprezentowania naszej Gminy.

w img 9257 edited sg