10 września na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej stał pod znakiem Jubileuszu 65-lecia Gminnego Klubu Sportowego „Vitcovia”. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd w osobach: Prezes Dominik Górski, Wiceprezes Dawid Mazurkiewicz oraz Skarbnik Izabela Szady, których wsparła klubowa społeczność.

w dsc 9373V

- Drodzy Państwo, dzisiejsze święto to uhonorowanie historii Klubu, który od 65 lat jest niczym piłkarskie serce Gminy i Miasta Witkowo. Choć na przestrzeni dziesięcioleci Klub występował pod różnymi nazwami takimi jak m.in. Start, czy Garnizonowy Klub Sportowy, misją wszystkich działaczy i trenerów był, jest i będzie szeroko rozumiany rozwój sportowy dzieci i dorosłych. Dziś po wielu dekadach piłkarskiej rywalizacji i organizacyjnych zmagań stajemy przed wyzwaniem prowadzenia Klubu w czasach, w których priorytetem dla młodego pokolenia jest wirtualny świat z Internetem i nowoczesnymi urządzeniami na czele. Role piłkarskich działaczy to nie tylko wpajanie dzieciom i młodzieży idei aktywnego trybu życia, ale również, a nawet przede wszystkim kształtowanie ich postaw oraz charakterów. Nie rezygnujemy z pracy na rzecz członków naszego Stowarzyszenia mimo coraz bardziej odczuwalnych problemów, a zwłaszcza wszechobecnego kryzysu. Codzienna działalność nie byłaby możliwa gdyby nie szereg osób, byłych działaczy, partnerów, przyjaciół i sponsorów, których nie sposób wymienić. Słowo „dziękujemy” jest niczym wobec tego, ile dla nas robicie. Od lat możemy liczyć na finansowe i organizacyjne wsparcie Samorządu Gminy i Miasta w Witkowie, który za sprawą szanownych włodarzy odgrywa kluczową rolę w naszej piłkarskiej rodzinie. Jednocześnie wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę, rozwój Klubu, jak i również stadionową infrastrukturę. Niech puentą tego wystąpienia będą następujące słowa: Konkurują ludzie mali. Współpracują duzi. Pomagają wielcy” - mówił w inauguracyjnym wystąpieniu Prezes Dominik Górski.

65. urodziny GKS-u były idealną okazją do uhonorowania osób, które w ostatnich latach uczestniczyły w funkcjonowaniu Klubu oraz przyczyniły się do jego rozwoju. Są to: Hosine Taibi, Waldemar Reformat, Tomasz Gbur, Grzegorz Szczepański, Stanisław Antoszczyszyn, Włodzimierz Walczak, Stanisław Drozda, Jan Szturomski, Hubert Lisiak i Stefan Banaszak. Wśród nagrodzonych byli również przedstawiciele Samorządu Witkowa: Burmistrz Marian Gadziński oraz jego Zastępca Marek Wiatrowski.

w dsc 9368V

w dsc 9361hhx

Święto zwieńczyła prezentacja drużyny seniorów oraz ich nowych strojów. Mimo intensywnych opadów deszczu, organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące w postaci strefy gastronomicznej, loterii oraz konkursu strzałów na dmuchaną bramkę.

w g dsc 9390ddd

Gratulujemy Jubileuszu oraz życzymy kolejnych lat owocnej działalności. Jak mawiał słynny Trener Kazimierz Górski: „Dopóki piłka w grze…”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia: www.witkowo.pl/galeria