Za nami kolejna edycja Dni Witkowa, które już od 21 lat stanowią nieodzowny element kalendarza wydarzeń Ziemi Witkowskiej.

w dsc 5530dn

Wielotygodniowe przygotowania do imienin miasta zainaugurowała ceremonia ważenia przed Galą MMA. Sobotnie obchody rozpoczęły inicjatywy towarzyszące, zorganizowane przy współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, artystami oraz działaczami społecznymi. Już od wczesnych godzin rannych nad stawkiem „Kubuś” zmagania rozpoczęli wędkarze, który uczestniczyli w Zawodach o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Na brak aktywności nie narzekali również uczestnicy Rajdu Rowerowego z Witkowa do Gaju, zainicjowanego i przeprowadzonego przez Stowarzyszenie „Gajówka”. Areną współzawodnictwa stał się również kompleks boisk „Orlik 2012”, gdzie dzięki głównym organizatorom: GKS Vitcovii Witkowo oraz Animatorowi Orlika aktywne przedpołudnie spędzili młodzi piłkarze. Równolegle do turnieju na terenach zielonych przy ulicy Wrzesińskiej odbywał się Festiwal Kolorów.

w dsc 4736dn

w dsc 4724ggg

Punktem kulminacyjnym soboty pełnej wrażeń była Gala MMA za okazji X-lecia Klubu Sportowego MMA Witkowo. Wydarzenie, o którym mówiło się także poza granicami naszej Gminy i Powiatu Gnieźnieńskiego, zainaugurował Burmistrz Marian Gadziński, wręczając prezesowi oraz trenerowi Łukaszowi Bosackiemu okolicznościowy medal 655-lecia istnienia Witkowa.

w img 8896hh

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy Krzysztof Skrzypek – konferansjer znany z największych gal mieszanych sztuk walki w Polsce, zaprezentował 18 wojowników z 9 walk, wśród których nie brakowało również witkowian.

w img 8982gggg

w img 9566hhh

w img 9720bbb

W walce popis umiejętności zapaśniczych dał Szymon Wieczorek z Klubu Sportowego MMA Witkowo, który zwyciężając jednogłośnie na punkty Marcina Korzeniewskiego, stał się pierwszym posiadaczem pasa Gminy i Miasta Witkowo.

w img 9807mmjhfr

Po czterogodzinnych zmaganiach zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów była zabawa taneczna w strefie foodtrucków, o którą zadbał DJ Damian Siwiński.

w dsc 4824,jjj

w dsc 4850fff

Nazajutrz drugą odsłonę świętowania w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie rozpoczęła szósta edycja biegu – Ósemka z Haczykiem zorganizowana przez Klub Witkowo Biega.

w g img 1081bbb

w g img 1497gggg

w g img 1929hhhhfr

w g img 2023hghhg

Kolejnym punktem programu była Msza święta odprawiona w kościele pw. św. Mikołaja w Witkowie w intencji mieszkańców oraz zmarłych samorządowców.

w dsc 4866bbbb

Jak co roku o sprawdzenie celności witkowian zadbało Kurkowe Bractwo Strzeleckie zał. 1742, które przeprowadziło Zawody Strzeleckie. W godzinach popołudniowych na scenie głównej swoje talenty zademonstrowały dzieci oraz młodzież z placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo. Blok występów wzbogacili również artyści Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie: VOX Anima, Weronika Popek, Zespół Śpiewaczy „My Młodzi” oraz Orkiestra Dęta.

w dsc 4906ggg

w dsc 5259gggg

w dsc 5278qqq

w dsc 5315s

w dsc 5029ddd

Zgodnie z tradycją na scenie wyróżniono również uczestników inicjatyw towarzyszących – zawodów wędkarskich, strzeleckich oraz konkursów zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Witkowo.

w dsc 5333aa

w dsc 5345hhh

w dsc 5386

Wśród licznych atrakcji znalazły się takżeatrakcje dla dzieci w postaci strefy zabaw oraz malowanie twarzy.

w dsc 5321ss

w dsc 5153

W gminnych namiotach pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie prowadzili trwający do końca czerwca spis źródeł ciepła oraz stoiska: profilaktyki uzależnień oraz z darmowymi ramkami do tablic rejestracyjnych z herbem Witkowa. W godzinach wieczornych o znakomite nastroje uczestników Dni Witkowa zadbał satyryk Grzegorz Stasiak - były członek Kabaretu Śląskiego oraz zwycięzca programu „Maraton uśmiechu”. Bardzo dużą popularność przyniósł mu serial „Święta wojna”, w którym zagrał Alojza oraz program „Nauka jazdy” emitowany na antenie telewizji TVN.

w img 2092

Kilka minut po godzinie 20:00 na scenie pojawił się Mrozu i jak na gwiazdę wieczoru przystało, skradł show, rozgrzewając licznie zgromadzoną publikę do czerwoności.

w dsc 5464

w dsc 5473

w dsc 5517

Podczas dwudniowego przedsięwzięcia przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rehabilitację oraz leczenie Nastii Szczepaniak z Witkowa. 2-latka zmaga się z porażeniem kończyn górnych i dolnych, wzmożonym napięciem mięśniowym, małogłowiem, opóźnionym rozwojem oraz padaczką. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie inicjatorzy - dzielni wolontariusze oraz nieustraszona ekipa „Witkowo charytatywnie”.

w dsc 5178hh

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania organizacjom pozarządowym, placówkom oświatowym, artystom, strażakom, pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Witkowo, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznych Dni Witkowa. Dziękujemy, do zobaczenia za rok.

FOTORELACJE:

Dni Witkowa 2022 - Fotorelacja

„Ósemka z Haczykiem” 2022 - Fotorelacja

Gala MMA w ramach Dni Witkowa - Fotorelacja