11 czerwca br. z inicjatywy Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Witkowa, Skorzęcina, Gorzykowa i Ruchocinka odbył się Dzień Otwartej Strażnicy. Na placu przy ulicy Nowej na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich znalazły się m.in. pokazy, prezentacje nowego sprzętu strażackiego, atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz strefa gastronomiczna. Sobotnia inicjatywy była podziękowaniem za wsparcie projektu „Skuteczni strażacy to bezpieczna gmina – zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego dla OSP”, który gromadząc 2334 głosy zwyciężył w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

w dsc 4655hhhhhm

Punktem kulminacyjnym obchodów było podpisanie umów związanych z przekazaniem nowego sprzętu składającego się m.in. z namiotu pneumatycznego, kamery termowizyjnej z ładowarką oraz motopompy pływającej. Wydarzenie to odbył się w obecności lokalnego społeczeństwa, przedstawicieli Jednostek OSP, Prezesów Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych z Witkowa, Skorzęcina, Ruchocinka i Gorzykowa władz samorządowych na czele z Burmistrzem Marianem Gadzińskim, Radnych Rady Miejskiej oraz pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie.

w g dsc 4634;;;

Jak podkreślali organizatorzy – wspólny sukces braci strażackiej, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa, to efekt wsparcia wielu mieszkańców Gminy Witkowo, którzy powiedzieli „Tak” dla tak istotnego projektu.

w g dsc 4681hhh

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia: https://www.witkowo.pl/galeria