29. Finał WOŚP w Witkowie31 stycznia br. w całej Polsce już po raz 29 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbył się pod hasłem przewodnim: „Finał z głową”. Tym razem Fundacja skupiła się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

w g wosp 11

w wosp 9

Tegoroczny Finał odbywał się w dobie pandemii koronawirusa, przez co stał się orgaznizayjnie sporym wyzwaniem dla organizatorów. W tym roku, na naszych ulicach nie było wolontariuszy oraz służb, które kwestowały na rzecz WOŚP. Zamiast tego pojawiło się dziesięć puszek stacjonarnych, w różnych instytucjach naszej Gminy, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Darowizny z puszek liczyła tradycyjnie Komisja, złożona z Pań ze Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa”, którym dziękujemy za poświęcony czas.

w g dsc 9346

w g dsc 9347

30 stycznia w samo południe w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we współpracy z Fundacją Młodzi w Uzależnieniu w ramach programu z Pierwszej Stolicy do Stolicy  wyruszyła z Gniezna sztafeta do studia TVN w Warszawie. Trasa biegu liczyła około 300 km.

w g dsc 9376

w g dsc 9336

Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna ­ – Tomasza Budasza oraz Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego – Piotra Gruszczyńskiego. Podczas biegu można było też wesprzeć skarbonkę na rzecz WOŚP.

w g dsc 9408

Na trasie biegu wszyscy zawodnicy mogli liczyć na gorący doping, race, trąbki, oklaski i wspólne zdjęcia.

Na Witkowskim Runku biegaczy powitał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo ­ – Marian Gadziński, zastępca Burmistrza ­– Marek Wiatrowski, mieszkańcy, a także członkowie amatorskiego Klub Witkowo Biega, którzy przygotowali dla biegaczy tzw. strefę kibica. W dalszą trasę biegu do akcji przyłączyła się również grupa biegaczy „Witkowo Biega”. Udział w tym przedsięwzięciu ma wyjątkowe znaczenie, a wszystko z chęci niesiania pomocy drugiemu człowiekowi.

Przy okazji Finału nie mogło zabraknąć licytacji, dlatego w tym roku odbyła się on-line. Były złote serduszka, ręcznie wykonana kukiełka Owsiaka, a także wiele innych ciekawych gadżetów.

w g wosp 16

w g wosp 35

Podczas niedzielnego grania przy Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie wręczono upominki uczestnikom konkursu literackiego: „Fraszka o WOŚP”.  Finał WOŚP nie mógł odbyć się bez elementu muzycznego, niespodzianką był między innymi występ Weroniki Popek, ze Studia Piosenki OKSiR w Witkowie.

w g wosp 3

w g wosp 5

Mimo mroźnej, zimowej aury pod Centrum Kultury pojawiło się sporo spacerujących i osób wspierających WOŚP. Dziękujemy wszystkim życzliwym ludziom, którzy wsparli inicjatywę, wolontariuszom, młodzieży, osobom występującym na scenie oraz wszystkim zebranym mieszkańcom. Finał zakończył się ok 20:00 symbolicznym „Światełkiem do Nieba” oraz podziękowaniem Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo – Mariana Gadzińskiego  wszystkim tym, którzy włączyli się w 29. Finał WOŚP, zarówno pod kątem organizacyjnym jak i czynnie wsparli tegoroczne granie.

Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy kwotę:  9,130. 28 zł.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii