1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W całym kraju odbyły się uroczystości, wystawy i wszelkiego rodzaju wydarzenia dedykowane tym obchodom. O tej uroczystości pamiętano także w Gminie Witkowo.

"Dzień

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych – to święto żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli o suwerenność Państwa Polskiego. Ustanowiono je na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".

"Dzień

W gminie Witkowo obchody odbyły się przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, a uświetniła je modlitwa poprowadzona przez Księdza kan. dr. hab. Franciszka Jabłońskiego Proboszcza Parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie oraz Księdza prefekta mgr. Juliana Wawrzyniaka.

Przybyłe władze samorządowe na czele z: Burmistrzem Gminy i Miasta Witkowo – Marianem Gadzińskim, jego Zastępcą – Markiem Wiatrowskim, Radnymi Rady Miejskiej z jej przewodniczącym Piotrem Jóźwikiem, Alicją Wentland – Sekretarzem Gminy i Miasta, dyrektorami placówek oświatowych, delegacjami, młodzieżą szkolną oraz zaproszonymi gośćmi złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.

"Dzień

O godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Witkowie odprawiona została msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych. Niech ten dzień będzie wyrazem naszego hołdu dla ich poświęcenia. Chwała Bohaterom!