1 grudnia br. odbył się XVII Mikołajkowy Turniej Przedszkoli Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Wydarzenie odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Czerniejewskiej w Witkowie.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją wszystkich uczestników Turnieju. W asyście Śnieżynek i Mikołajów zostały wprowadzone Poczty Flagowe: flaga biało-czerwona, flaga Witkowa oraz flaga olimpijska. Odegrano hejnał Witkowa.

Następnie Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński dokonał oficjalnego otwarcia Turnieju, złożył najmłodszym życzenia z okazji Mikołajek oraz życzył wszystkim dobrej zabawy. Po występach dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat" rozpoczęły się rozgrywki sportowo-rekreacyjne w poszczególnych grupach wiekowych. W każdej z grup uczestniczył także jeden rodzic bądź opiekun. Wspaniałą zabawę rozgrzewała licznie zgromadzona publiczność składająca się z rodziców, dziadków oraz rodzeństwa małych zawodników.

Dzieci z grupy 3-4 latków rywalizowały w takich konkurencjach jak: dekorowanie choinki, tor przeszkód, bieg „z piłką w czapce Mikołaja”, bieg slalomem z „bombką”.

Przedszkolaki z grupy 5-latków uczestniczyły w wyścigu z przełożeniem szarfy, zbieraniu „grzybków”, wyścigu z butelkami plastikowymi „w tunelu”, „przewróć – postaw” oraz literowaniu wyrazu „MÓJ MIKOŁAJ”.

Najstarsza grupa 6-latków miała do wykonania takie zadania jak: toczenie bombki, wyścig z „workiem Mikołaja”, przekładanie prezentów, bieg z piłkami.

Na zakończenie wszystkie drużyny wraz z opiekunami i rodzicami przeciągały linę. Dzieciaki zmierzyły się z drużyną, w której skład wchodzili przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Marianem Gadzińskim. Zwycięzcami okazali się główni bohaterowie Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli, czyli wszystkie dzieci. Jak co roku poszczególne reprezentacje otrzymały z rąk Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie pamiątkowe medale oraz upominki świąteczne. Ponadto każde Przedszkole otrzymało talon na zakup sprzętu edukacyjno-sportowego.

XVII Mikołajkowy Turniej Przedszkoli

Zawody okazały się wspaniałym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Nie liczyło się zajęte miejsce, ale ważny był sam udział.

Dziękujemy wszystkim „Mikołajom”, którzy pomagali w organizacji XVII Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli oraz nauczycielom ze Szkół Podstawowych Nr 1 oraz Nr 2 w Witkowie.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, placówki oświatowe, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego najlepszego oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Już teraz zapraszamy też na kolejny XVIII Turniej w przyszłym roku.