22 września po raz czwarty w naszej gminie odbyła się „Witkowska Dycha", zorganizowana przez Stowarzyszenie Witkowo Biega oraz Urząd Gminy i Miasta Witkowo.

w dsc 1371

Witkowski bieg uliczny odbył się na dystansie 10 km. Zorganizowano także bieg towarzyszący na dystansie 5,2 km. W ten wyjątkowy dzień dopisała nie tylko pogoda, ale i atmosfera, jaką wnieśli uczestnicy oraz kibice.

w dsc 1373

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński.

W biegach wystartowało  369 uczestników. Rywalizowała zarówno młodzież, osoby dorosłe, jak i seniorzy. Warto podkreślić, że najstarszym uczestnikiem biegu był 76 letni Bogdan Waluszyński. Serdeczne gratulacje.

Start odbył się planowo o godzinie 14:00. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów (atest  PZLA trasy biegu ulicznego). Trasa została wytyczona nie tylko przez samo Witkowo, ale także Kołaczkowo i Witkówko. Uczestnicy biegu na 5,2 km. pokonali trasę ulicami Witkowa.

w dsc 2185

Na trasie na uczestników czekał doping, który zorganizowali kibice biorący udział w konkursie: „Kibice na Medal". Było wesoło i kolorowo, a pozytywna energia dodawała biegaczom sił i wytrwałości.

Z wielką dumą informujemy, że w biegu uczestniczyło trzech pracowników Urzędu: Zastępca Burmistrza – Marek Wiatrowski, Piotr Janowicz i Joanna Andrzejewska oraz Radni Rady Miejskiej w Witkowie: Marek Budzik, Krzysztof Chołodecki i Paweł Roszyk. Raz jeszcze gratulujemy wyniku i liczymy na udział w przyszłym roku.

Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodnicy wbiegali na metę zmęczeni lecz z uśmiechem na twarzy. Odjeżdżali wyróżnieni, nagrodzeni i zadowoleni z podjętego wyzwania.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zachęcamy do ponownego wzięcia udziału w przyszłym roku.