Dzień Samorządu Terytorialnego23 maja w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka odbyła się kolejna, VII sesja Rady Miejskiej w Witkowie.

W związku z przypadającym 27 maja „Dniem Samorządu Terytorialnego”, w sesji uczestniczyli również samorządowcy, którzy w latach 1990-2018r. pełnili funkcję radnych, sołtysów oraz przewodniczących zarządów osiedli. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych samorządowców. Następnie podziękowano Witoldowi Biegalskiemu za długoletnią oprawę muzyczną sesji Rady Miejskiej w Witkowie.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Po okolicznościowym wystąpieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej – Piotra Jóźwika obrady uświetnił występ dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Witkowie oraz występ „Kapeli Odjazdowej z Witkowa”.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Przed przystąpieniem do realizacji porządku obrad,  Burmistrz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, wręczyli  Ryszardowi Nowakowskiemu Statuetkę Rycerza Wita.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Rada podjęła następujące uchwały:

• uchwałę Nr VII/66/2019 w sprawie uchwalenia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy i Miasta Witkowo;
  • uchwałę Nr VII/67/2019 w sprawie zmiany uchwały Nr V/54/2019 Rady Miejskiej w Witkowie z dnia 28 marca 2019 r. dotyczącej określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli;
  • uchwałę Nr VII/68/2019 w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych na terenie Gminy i Miasta Witkowo w sprawie Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Witkowo na 2020 rok;
  • uchwałę Nr VII/69/2019 o dokonaniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej;
  • uchwałę Nr VII/70/2019 o dokonaniu zmian w budżecie Gminy i Miasta na 2019 rok.

Kolejna sesja planowana jest na 27 czerwca 2019 r.