9 listopada miało miejsce odsłonięcie muralu „Mały Lotnik”, który znajduje się  na ścianie szczytowej obiektu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Czerniejewskiej Witkowie.

małylotnik1 1

Oficjalnego odsłonięcia dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie oraz autor muralu.

małtu lotnik6

małylotnik1 4

W uroczystości uczestniczyli także Radni Rady Miejskiej w Witkowie, uczniowie witkowskich szkół oraz zaproszeni Goście.

małylotnik1 5

małylotnik1 2

Wykonany mural autorstwa Marka Maksimovicha przedstawia wielkoformatową grafikę chłopca z aeromodelem w barwach narodowych. Tło muralu stanowią samoloty Lotnictwa Polskiego z okresu Powstania Wielkopolskiego lecące nad mapą Witkowa i okolic. W projekcie została wykorzystana mapa z 1911 roku. Zadanie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwocie 10 000,00 zł.