w dsc 8848

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie”

św. Jan Paweł II

Złote Gody to piękny Jubileusz, który stał się okazją do uhonorowania małżeństw medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które spędziły pięćdziesiąt lat w związku małżeńskim.

50-lecie pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody obchodzili Państwo:

1. Gabriela i Ryszard Bałoniakowie,
  19. Danuta i Józef Synoradzcy,
  20. Krystyna i Andrzej Szubowie,
  21. Krystyna i Zdzisław Ziembowie,
  22. Barbara i Roman Kozieł.

60-lecie pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody obchodzili Państwo:

1. Stefania i Roman Andrzejewscy,
  2. Teresa i Jan Bruchowie,
  3. Eugenia i Jan Cupiałowie,
  4. Zofia i Kazimierz Imbierowiczowie,
  5. Helena i Czesław Jadachowie,
  6. Rozalia i Ludwik Kowalscy,
  7. Łucja i Franciszek Kozaneccy,
  8. Czesława i Marian Pietruchowie,
  9. Daniela i Sylwester Przybylscy,
  10. Marianna i Edward Ruteccy,
  11. Stanisława i Roman Skibińscy,
  12. Zenona i Józef Staniszewscy,
  13. Irena i Jan Sucholasowie,
  14. Tatiana i Czesław Śledzikowie.

w dsc 8682

w dsc 8661

22 pary z gminy Witkowo odebrało gratulacje i prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość z okazji Złotych i Diamentowych Godów rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościelne pw. św. Mikołaja w Witkowie, którą odprawił Proboszcz Witkowskiej Parafii ks. Kanonik dr. hab. Franciszek Jabłoński przy koncelebrze Księdza Prefekta Juliana Wawrzyniaka. Następnie Dostojni Jubilaci podając sobie ręce, odnowili uroczyście przyrzeczenia małżeńskie.

w dsc 8659

Ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiologiczną uhonorowanie Jubilatów miało miejsce podczas mszy świętej.

Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo podziękował Jubilatom za przyjęcie zaproszenia na dzisiejszą uroczystość Złotych i Diamentowych Godów oraz nawiązał do wspólnie przeżytych lat, pogratulował tak pięknego Jubileuszu i życzył również wzajemnego poszanowania, kolejnych lat w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości oraz szacunku i zrozumieniu ze strony najbliższych.

w dsc 8750

w dsc 8724

w dsc 8803

W dalszej kolejności Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, jego Zastępca – Marek Wiatrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Jóźwik uhonorowali Jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także wręczyli wszystkim listy gratulacyjne. Każda z pań otrzymała też piękną różę, jako symbol wieloletniej wzajemnej miłości.

w dsc 8877

Raz jeszcze Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych Jubileuszy.