w dsc 7607

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla trudnej pracy rolnika i osób pracujących na rzecz rolnictwa. Stanowią  one wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a rolnikom za ich trud.

w dsc 7536

w dsc 7530

w dsc 7552

Tegoroczne Dożynki Gminne, ze względu na pandemię koronawirusa, miały zupełnie inny, skromniejszy charakter niż dotychczas.

w dsc 7614

Tegoroczne Obchody Święta Plonów odbyły się 30 sierpnia br. o godzinie 12.00.

W Kościele pw. św. Mikołaja w Witkowie  uroczystą, dziękczynną mszę św., w intencji rolników odprawił proboszcz witkowskiej parafii p.w. św. Mikołaja w Witkowie – Ksiądz kan. dr hab. Franciszek Jabłoński wspólnie z ks. misjonarzem – Marianem Zalewskim  z Papui Nowej Gwinei oraz Księdzem Prefektem – Przemysławem Robaszkiewiczem i Julianem Wawrzyniakiem.

w dsc 7623

W eucharystii udział wzięli przedstawiciele Samorządu Gminy Witkowo, rolnicy, mieszkańcy gminy oraz poczty sztandarowe: Koła Pszczelarzy z Witkowa, OSP z Witkowa, OSP z Mielżyna i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Witkowa.

Gminny wieniec żniwny został wykonany przez Sołectwo Wiekowo.

W skład delegacji wieńcowej weszli: Eliasz Pietruszewski, Krzysztof Zięba, Rafał Ziemba oraz Dariusz Migdał.

w dsc 7588

Po wysłuchaniu Roty przedstawiciele Rady Miejskiej w osobach: Elżbieta Grabowska z Małachowa Złych Miejsc, Renata Robaszkiewicz z Kamionki, Eugeniusz Czaplicki z Ruchocinka oraz Tomasz Janas z Gaju wręczyli chleb wypieczony z tegorocznej mąki Burmistrzowi Gminy i Miasta Witkowo – Marianowi Gadzińskiemu i Proboszczowi Witkowskiej Parafii – Franciszkowi Jabłońskiemu.

w dsc 7639

Na zakończenie mszy św. Włodarz Gminy Witkowo podziękował rolnikom za ich trud, przywiązanie do ziemi, za ich całoroczną pracę, życząc jednocześnie satysfakcji z pracy, opłacalności produkcji oraz dobrego zdrowia. Podziękował za wspólną modlitwę i za zorganizowanie Gminnego Święta Plonów.

w dsc 7651

w dsc 7641

Msza św. została odprawiona przy oprawie muzycznej Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi” oraz Witkowskiej Orkiestry Dętej działającej przy OKSiR Witkowo.

Zapraszamy do galerii