Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż od poniedziałku (1 czerwca) w Gnieźnie, decyzją Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, otwarte zostanie mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go.

komunikat

Gnieźnieńskie drive-thru będzie działać od poniedziałku do piątku (1-5 czerwca) na parkingu przed stadionem Mieszko w Gnieźnie (ul. Strumykowa). Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom.

W godzinach od 10:00 do 19:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej rejestracji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu pod numerem telefonu – 61 65 68 075, której można dokonać od soboty 30 maja od godz. 10.00 do 16.00 oraz od 1 czerwca 2020r. do 4 czerwca 2020r (włącznie) w godzinach od  8.00 do 16.00.

Badanie odbywać się będzie bez konieczności opuszczania samochodu przez osobę, która jest poddawana badaniu.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Jego zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Gniezna.
Powyższą informację przesyłam celem wykorzystania służbowego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie

mgr Anna Stejakowska

specjalista zdrowia publicznego