w dsc 6433

5 marca br. w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyło się uroczyste XXII „Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego 2019”.

Rok 2019 obfitował w wiele sukcesów witkowskich sportowców, którzy brali udział w zawodach sportowych zarówno na terenie gminy, powiatu, województwa, a nawet kraju.

w dsc 6267

w dsc 6255

w dsc 6263

W uroczystym Podsumowaniu Roku Sportowego wzięli udział m.in.: Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski, Radni Rady Powiatu Gnieźnieńskiego –Telesfor Gościniak i Andrzej Kwapich, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jóźwik wraz z radnymi, dyrektorzy placówek oświatowych, prezesi klubów sportowych i organizacji pozarządowych z terenu Gminy i Miasta oraz goście honorowi: Martyna Galant – zawodniczka AZS Poznań, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy, czwarta zawodniczka Mistrzostw Świata Studentów w biegu na 1500m, zdobywczyni złotego medalu Mistrzostw Polski w sztafecie 4x400m; Kamil Jaworski – brązowy medalista w zawodach kulturystycznych Arnold Classic Europe 2019 w Barcelonie; Norbert Krakowiak – zawodnik Stelmetu Falubaz Zielona Góra, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski par klubowych oraz drużynowych w kategorii junior oraz Wiktoria Łuczyńska – zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno, wicemistrzyni Europy w kumite indywidulanym i drużynowym, brązowa medalistka w Fuko-go. Każdy z gości honorowych został nagrodzony medalem z okazji 655 rocznicy istnienia Witkowa. Podziękowania wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński wraz z Zastępcą – Markiem Wiatrowskim.

w dsc 6291

w g dsc 6369

Podsumowanie Roku Sportowego na terenie Gminy Witkowo uświetnił występ Weroniki Popek, która działa przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie.

w g dsc 6366

w g dsc 6345

w dsc 6386

Pamiątkowymi medalami wyróżniono ponad 100 sportowców, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki, reprezentując Gminę Witkowo na różnych zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele klubów, sekcji, organizacji oraz szkół: Klub Sportowy Witkowo Biega, MMA Witkowo, Klub Karate Besuto, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Witkowie, Gminny Klub Sportowy „VITCOVIA”, Witkowska Liga Halowa, Lotnicza Sekcja Modelarska „Pod Witkowskim Niebem”, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie przy której działa UKS „ISKRA”, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, przy której działa UKS „OLIMP”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie przy której działa UKS „SOKOŁY”, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gorzykowie. Podziękowania otrzymali także pracujący w klubach trenerzy, instruktorzy, działacze sportowi oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

w g dsc 6414

w g dsc 6397

Każdy z klubów, organizacji, sekcji oraz szkół wytypował zawodników, którzy szczególnie zasługiwali na wyróżnienie. Spośród wytypowanych młodych zawodników kapituła w skład, której wchodzili przedstawiciele i sympatycy środowiska sportowego wytypowała dwunastu sportowców do statuetki dla Gminnego Sportowca Roku 2019.

w dsc 6194

Osoby, które zostały nagrodzone statuetką to: Kamil Dałek, Patrycja Dominiak, Kacper Krajniak, Tymoteusz Kubicki, Eliza Kupaj, Filip Kupaj, Dawid Połatyński, Marzena Siwińska, Dawid Śmiełowski, Malwina Wabińska, Ola Wendland i Patryk Włodarczyk.

w dsc 6179

Statuetki dla wybitnych sportowców wręczył gospodarz dzisiejszej uroczystości, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski oraz Radni Powiatu Gnieźnieńskiego – Telesfor Gościniak i Andrzej Kwapich.

w g dsc 6426

w g dsc 6185

Podsumowania Roku Sportowego w Gminie Witkowo dokonał Burmistrz – Marian Gadziński. Włodarz Gminy podziękował zaproszonym gościom za obecność, a wyróżnionym sportowcom i działaczom złożył stosowne gratulacje i życzenia oraz jeszcze większych sukcesów w 2020 roku.