10 sierpnia w Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo gościła wyjątkowa osoba. Na zaproszenie Burmistrza Mariana Gadzińskiego - magistrat odwiedziła Martyna Galant – witkowianka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Towarzyszył jej partner Szymon Dorożyński – aktualny mistrz Polski  w biegach ulicznych na 5 km. Nasza biegaczka na 1500 metrów znalazła się w półfinale olimpijskim, bijąc przy tym swój rekordy życiowy, aż o 4 sekundy.

Martyna Galant - 2

Burmistrz Gadziński podziękował Pani Martynie za godne reprezentowanie kraju oraz naszej Małej Ojczyzny, wręczając stosowny grawerton:

„W imieniu Samorządu Gminy i Miasta Witkowo oraz lokalnej Społeczności składam Pani serdeczne gratulacje w związku z uczestnictwem i wynikami osiągniętymi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Przepełnia nas duma i radość z faktu, iż w sposób szczególny reprezentowała Pani Polskę oraz Gminę Witkowo w najważniejszym wydarzeniu sportowym na świecie. Dziękujemy za piękne i prawdziwe emocje, które podziwialiśmy w Pani wykonaniu. Wielkim osiągnięciem w Igrzyskach Olimpijskich jest nie tylko zwyciężać, ale wziąć w nich udział. Jest Pani Dumą Witkowa. „Cena sukcesu to ciężka praca, poświecenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”.

Martyna Galant - 1

Pierwsza Olimpijka w historii Witkowa przekazała Burmistrzowi swój top z numerem startowym z Tokio, który będzie przypominał nam o tych wyjątkowych chwilach i motywował przyszłe pokolenia w dążeniu do celów i spełniania marzeń.

Martyna Galant - 3

Jeszcze raz gratulujemy osiągniętego sukcesu!